TECHTOP MILK PUMP MOTOR 56C (3 PHASE)
SKU
59861
As low as
$474.95
Overview
Key Specifications
| Make | Techtop Washdown |
| Horsepower | 1 HP / 1.5 HP / 2 HP |
| Speed | 3470 RPM |
| Phase | 3 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 230/460V |
| Shaft | 5/8" Keyed |
| Frame | 56C |
| Enclosure | TEFC |
