TECHTOP MILK PUMP MOTOR 56C (1 PHASE)
SKU
21550
As low as
$625.00
Overview
Key Specifications
| Make | Techtop Aluminum Cobra Single Phase |
| Horsepower | 2 HP |
| Speed | 3520 RPM |
| Phase | 1 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 115/230V |
| Shaft | 5/8" Keyed |
| Frame | 56HC |
| Enclosure | TEFC |
