LEESON WASHGUARD 1/2HP 3450RPM SURGE SHAFT
SKU
113939
$525.00
Overview
Key Specifications
| Make | Leeson Surge Washguard |
| Horsepower | 0.5 HP |
| Speed | 3450 RPM |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 230V |
| Shaft | 1/2" Surge Shaft |
| Frame | 56CZ |
| Enclosure | TENV |
