D-STYLE WALL MOUNT MILK PUMP WITH 1 HP 3 PHASE MOTOR
SKU
10402
$1,699.00
Overview
Key Specifications
| Make | Sterling Washdown |
| Horsepower | 1 HP |
| Speed | 3500 RPM |
| Phase | 3 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 230/460V |
| Shaft | 5/8" Keyed |
| Frame | 56C |
| Enclosure | TEFC |
| Milk Pump | D-Style Kleen Flo Wall Mount |
