4" MILK PUMP WITH 1HP STERLING WASHDOWN MOTOR 1 PHASE
SKU
10186
$1,699.00
Overview
Key Specifications
| Make | Sterling Washdown |
| Horsepower | 1 HP |
| Speed | 3450 RPM |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 230/240V |
| Shaft | ACME Threaded |
| Mount | C-Face |
| Enclosure | TEFC |
| Milk Pump | 4" B-Style Kleen Flo Milk Pump |
