2HP MOTOR 3 PHASE WASHGUARD
SKU
121039
$749.00
Overview
Key Specifications
| Make | Leeson Washguard |
| Horsepower | 2 HP |
| Speed | 3490 RPM |
| Phase | 3 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 230/460V |
| Shaft | 7/8" Keyed |
| Frame | 145TC |
| Enclosure | TEFC |
