2HP MOTOR 240V AO SMITH 5/8 KEYED
SKU
B892
$549.95
Overview
Key Specifications
| Make | Century (previously A.O. Smith) |
| Horsepower | 2 HP |
| Speed | 3450 RPM |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 115/230V |
| Shaft | 5/8" Keyed Shaft |
| Frame | 56HC |
| Enclosure | TEFC |
