1HP MOTOR BALDOR 5/8 SHAFT THREE PHASE
SKU
CM3545
$525.00
Overview
Key Specifications
| Make | Baldor |
| Horsepower | 1 HP |
| Speed | 3450 RPM |
| Phase | 3 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 230/460V |
| Shaft | 5/8" Keyed |
| Frame | 56C |
| Enclosure | TEFC |
