VAC PUMP MOTOR 10HP 240V SINGLE PHASE 1800RPM
SKU
63235
$1,995.00
Overview
Key Specifications
| Make | US Motors |
| Horsepower | 10 HP |
| Speed | 1750 RPM |
| Phase | 1 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 230V |
| Shaft | 1-3/8" Keyed |
| Frame | 56C |
| Enclosure | TEFC |
